کاردار ایران: شهیدان سلیمانی و المهندس رهبران مبارزه باتروریسم بودند

بغداد – ایرنا- کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد سردار سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس و «حاج ابومهدی المهندس» معاون سازمان الحشد الشعبی عراق را رهبران مبارزه با تروریسم توصیف کرد و گفت که این عزیزان به الگوی مقاومت، ایثار و مبارزه با تروریسم برای جوانان تبدیل شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «موسی علیزاده طباطبایی» کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران امروز ( پنجشنبه ) در سخنانی در مراسم نخستین سالگرد گرامیداشت فرماندهان شهید سردار سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» و «حاج ابومهدی المهندس» که در مجمع فرهنگی «الابرار» در بغداد برگزار شد، به تشریح نگاه راهبردی این شهید به منطقه پرداخت و تصریح کرد: امنیت و توسعه کشورهای منطقه برای سردار شهید سلیمانی مهم بود و ایشان نقش بسیار بزرگی در کمک به امنیت منطقه داشتند و معتقد بودند که ما با ثبات و امنیت نهادینه شده در منطقه می توانیم به توسعه مناسب اقتصادی برسیم.

وی افزود: سردار شهید سلیمانی همیشه تأکید فراوانی داشتند که امنیت کشورهای منطقه به هم پیوسته است و ما باید در مبارزه با رژیم جعلی اسرائیل و صهیونیست ها و در مبارزه با تروریسم، امنیت را برای منطقه به ارمغان بیاوریم و سپس برای رشد و توسعه و پیشرفت منطقه و داشتن یک منطقه با ثبات و توام با رفاه گام های بلندی برداریم.

کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: هدف بزرگ سردار شهید سلیمانی به خوبی دنبال می شد و ایشان در مسیر تأمین امنیت حداکثری منطقه ما – یعنی منطقه غرب آسیا و جهان اسلام – مورد دشمنی آمریکا قرار گرفت و توسط آمریکایی ها به شهادت رسید.

وی افزود: آمریکا به خوبی فعالیت های ایشان را درک می کرد و چون واشنگتن می خواست کشورهای منطقه ما توسعه اقتصادی نیابند و همیشه در اختلاف و درگیری باشند و موفقیت برنامه های حاج قاسم به معنای خاورمیانه ای با ثبات آرام و دارای توسعه اقتصادی پایدار بود، از این رو، این سردار شهید و همفکرانش را دشمن برنامه های خود می دانست.

تعمیق اخوت دو ملت

طباطبایی سپس به نقش فرماندهان شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس در پیوند هرچه بیشتر دو ملت ایران و عراق و مبارزه با ناامنی در منطقه اشاره کرد و گفت: حاج ابومهدی و حاج قاسم نقش مهمی در تعمیق اخوت بین مردم دو کشور ایفا کردند.

کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران افزود: این دو شهید نقش مهمی را در مبارزه با ناامنی در منطقه داشتند که نمونه آن را در مجاهدت این دو بزرگوار در مبارزه با تروریست های داعش دیدیم و این عزیزان رهبران مبارزه با تروریست بودند و قربانی بزرگترین تروریست شدند.

وی گفت: اقدام یزید زمان ما در به شهادت رساندن دو الگو و رهبر مقاومت و پیروزی یعنی حاج قاسم و حاج ابومهدی بزرگترین اشتباه راهبردی آمریکا در منطقه غرب آسیا بود.

طباطبایی تصریح کرد: این اقدام جنایتکارانه ماهیت واقعی آمریکا را علیرغم شعارهای زیبایی که می دهد، نشان داد زیرا برخلاف قوانین و مقررات بین الملل دو مقام رسمی جمهوری اسلامی ایران و عراق را به شهادت رساند که یکی مهمان رسمی عراق و دیگری میزبان وی بود و هر دو از مقامات عالی دو کشور بودند. این اقدام نشان داد که آمریکا بر خلاف ادعاهایش به قوانین و مقررات بین المللی پایبند نیست و سیاست این کشور براساس قانون جنگل است.

وی این اقدام جنایتکارانه را باعث برملا شدن بیشتر ماهیت واقعی پوشالی آمریکا و تبلیغات دروغین این کشور دانست و گفت که این امر باعث روشنگری مردم منطقه ما شد و بسیاری از کسانی که با تبلیغات دروغین پنهان آمریکا و … به گروههای تروریستی پیوسته بودند، به ماهیت واقعی تحولات منطقه پی بردند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*