کتاب اسرائیل، ادامه یا خاتمه؛ واکاوی گسست‎های درونی بحران‎زا در رژیم صهیونیستی

 

اسرائیل، ادامه یا خاتمه

واکاوی گسست‎های درونی بحران‎زا در رژیم صهیونیستی

تألیف: محمد پاکدامن

مؤسسه مطالعات اندیشه‌سازان نور 

۲۷۰ ص

نوبت چاپ: اول ـ  زمستان۱۳۹۹

موضوع: اسرائیل-سیاست و حکومت ـ صهیونیست‌ها-ایدئولوژی- صهیونیسم-چپ و راست (علوم سیاسی)-یهودیت و دنیوی‌گرایی- آینده‌نگری-اوضاع اجتماعی

قیمت: ۴۹۰/۰۰۰ ریال

 

معرفی کتاب

اسرائیل، ادامه یا خاتمه؛ واکاوی گسست‎های درونی بحران‎زا در رژیم صهیونیستی اثر مهدی پاکدامن است که در موسسه مطالعات راهبردی اندیشه‌سازان نور به چاپ رسیده است. موسسه مطالعات راهبردی اندیشه سازان نور از سال ۱۹۹۸ تا کنون، فعالیت خود را در زمینه‌های مختلف آغاز کرده است. تحلیل تحولات منطقه و جهان، آینده پژوهی و تدوین و اجرای پژوهش‌های راهبردی و کلان از مهم‌ترین حوزه‌های فعالیت این موسسه تا حال حاضر بوده است. حاصل این فعالیت، تولید بیش از ۱۰۰۰ مقاله و کتاب پژوهشی است. کتاب اسرائیل، ادامه یا خاتمه با این داعیه که با استناد به منابع مرتبط با خود رژیم صهیونیستی می‌خواهد یک کاردقیق علمی برای شناخت گسست‌های درونی این رژیم انجـام دهـد، وارد موضـوع شده استضرورت شناخت رژیم صهیونیستی به‌عنوان تهدید وجودی جمهوری اسلامی ایران امری ضروری است. این شناخت باید همه‌جانبه باشد و سیاست خارجی و داخلی این رژیم را پوشش دهد. یکی ازمشکلاتی که پژوهش و شناخت رژیم صهیونیستی را برای دانشجویان، تصـمیم‌سـازان نظـامی و امنیتی و حتی مردم جامعه ما دشوار کرده است کمبود و یا حتی نبـود منـابع قابـل اعتمـاد، بـه روز و کاربردی درباره این رژیم ومسائل آن است واین در حالی است کـه رژیم اشـغالگر قـدس، اولـین ونزدیکتـرین دشمن انقلاب، نظام جمهوری اسلامی وکشور ایران اسـت و بـدون شـناخت دقیـق آن، تـامین امنیـت جهان اسلام، منطقه غرب آسیا و جمهوری اسلامی در برابر این غده سرطانی ممکن نخواهد بود. کتاب اسرائیل، ادامه یا خاتمه سعی دارد اطلاعات دقیق و کاربردی‌ای در اختیار خوانندگان قرار دهد.  خواندن کتاب اسرائیل، ادامه یا خاتمه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم علاقه‌مندان و پزوهشگران حوزه علوم سیاسی و بین‌الملل را به خواندن این اثر دعوت می‌کنیم.

سخن ناشر

«دولت» در اندیشه سیاسی، دستگاه سیاسی متمرکزی است که انحصار استفاده‌ی مشروع از اجبار و زور را درون یک قلمرو جغرافیایی معین، برای یک «ملت» خاص داراست. این دولت برای اینکه بتواند نقشی پویا و مانا در مناسبات داخلی و بین‌المللی ایفا کند، نیاز به مشروعیت دارد. دولت‌ها معمولاً مشروعیت خود را از ملت خود-که در طی قرون و اعصار مختلف به صورت طبیعی در کنار یکدیگر زیسته‌اند ـ و از طریق یک روند قانونی ـ که تا حد زیادی مورد اجماع داخلی می‌باشد ـ به دست می‌آورند. بنابراین وجود ملتی منسجم و قانونی مشروع، شرط مشروعیت هر دولت است.

براساس آنچه نوشته شد، ایده «دولت یهود» و تشکیل ملتی از یهودیان پراکنده در اقصا نقاط دنیا، که هر یک قومیت و فرهنگ خاص خود را داشته‌اند از ریشه  با مبانی دولت‌سازی مغایرت داشت و طبیعی بود چنین دولتی که به صورت مصنوعی و آن هم با ابزار زور سرزمین ملتی دیگر را غصب کرده است، علاوه بر آنکه با مشکل مشروعیت مواجه می‌شود، با بحران‌های اجتماعی و شکاف‌های جمعیتی زیادی در داخل مواجه می‌باشد.

این پژوهش با این  داعیه که با استناد به منابع مرتبط با خود رژیم صهیونیستی می‌خواهد یک کار دقیق علمی برای شناخت گسست‌های درونی این رژیم انجام دهد، وارد موضوع شده است.  محقق اندیشمند و گرامی جناب آقای محمد پاکدامن با نگاه به کارهایی که در این حوزه صورت گرفته، درصدد برآمده، کار جدیدی در عرصه مطالعات مربوط به رژیم صهیونیستی و فلسطین ارائه نماید.  انتشارات موسسه مطالعات راهبردی اندیشه‌سازان نور برای کمک به شناخت بیشتر واقعیت‌های درونی رژیم صهیونیستی این اثر ارزشمند را به دست چاپ سپرده است، در همین جا از اساتید گرامی، دانشجویان محترم و پژوهشگران عرصه تحولات خارجی انتظار دارد با ارسال نقطه نظرات خود، ما را بهره‌مند نمایند. در خاتمه از برادر محترم جناب آقای دکتر محمد کمالی گوکی و سرکار خانم مرضیه روشن‌روان که در آماده‌شدن این اثر همکاری صمیمانه داشته‌اند، سپاسگزاری می‌نماید.