داعش و جبهه‌النصره چگونه مي‌جنگند

 

 

تألیف: راچيا آرزومانيان و آرمينه آکوپيان

مترجم: داود اقبالي

مؤسسه مطالعات اندیشه‌سازان نور 

۹۴ ص

نوبت چاپ: اول ـ  ۱۳۹۴

موضوع: داعش – جبهه‌النصره – تروريست‌ها – عراق – سوريه

قیمت: ۸۰/۰۰۰ ریال

 

معرفی کتاب

کتاب داعش و جبهه‌النصره چگونه می‌جنگند؟ نوشته راچیا آرزومانیان و آرمینه آکوپیان یکی از کتاب‌های نشر اندیشه‌‌سازان نور است که به گروه‌های تروریستی ‌«داعش‌» و ‌«جبهه‌النصره» ‌در ‌سوریه‌ و‌ عراق  می‌پردازد. این کتاب برای پژوهشگرانی است که در زمینه علوم سیاسی و مسائل بین‌الملل فعالیت می‌کنند. بعضی از کتاب‌های این مجموعه به خوانندگان کمک می‌کند با شناخت تاریخ پرشکوه اسلام و بررسی آن با شرایط زمانه‌ی امروز بتوانند بینشی روشن تر از اوضاع زمانه داشته باشند. درباره کتاب داعش و جبهه‌النصره چگونه می‌جنگند؟ موسسه مطالعات راهبردی اندیشه‌سازان نور از سال ۱۳۹۶ تا امروز، فعالیت خود را در زمینه‌های مختلف آغاز کرده است. تحلیل تحولات منطقه و جهان، آینده‌پژوهی و تدوین و اجرای پژوهش های راهبردی و کلان از مهم‌ترین حوزه های فعالیت این موسسه تا کنون بوده است. حاصل این فعالیت، تولید بیش از ۱۰۰۰ مقاله و کتاب پژوهشی است. کتاب داعش و جبهه‌النصره چگونه می‌جنگند؟ یکی از آثار تخصصی این مجموعه است که به خواننده کمک می‌کند درک عمیق‌تری از مسايل سیاسی بین‌الملل داشته باشد. خواندن کتاب داعش و جبهه‌النصره چگونه می‌جنگند؟ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم این کتاب را به علاقه‌مندان و پژوهشگران علوم سیاسی و روابط بین‌الملل پیشنهاد می‌کنیم.

مقدمه مترجم

مركز پژوهش و ارزيابي استراتژيك مسكو متشكل از مجموعه‌اي از كارشناسان زبده خاورميانه، آسياي مركزي، قفقاز و شمال آفريقا در فدراسيون روسيه است كه طي سال‌هاي اخير فعاليت‌هاي مطالعاتي و تحقيقاتي چشم‌گيري در مورد مناطق مختلف به ويژه خاورميانه داشته‌اند.

اين مركز طي چهار سال اخير شمار زيادي كتاب و مقاله از روند جريان‌هاي خاورميانه منتشر كرده كه مورد توجه مراكز مطالعاتي جهان قرار گرفته است. از جمله انتشارات اين مرکز مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

ـ نيروهاي عمليات؛ ويژه ائتلاف و جنگ در ليبي

ـ خاورميانه بزرگ + قفقاز بزرگ = جنگ بزرگ

ـ بهار عربي يا پاييز اسلام؟

ـ مناقشات خاورميانه و…   

محتواي اين کتاب بر اساس رصد و ارزيابي دقيق اطلاعات رسانه‌هاي گروهي و گزارش‌هاي ميداني با عنوان «مناقشات نامنظم خاورميانه» تنظيم شده است كه مرتبط با گروه‌هاي‌ تروريستي «داعش» و «جبهه‌النصره» است. اهداف، مأموريت‌ها و وظايف، نوع و روش‌هاي عمل آنها در سوريه و عراق بخش اساسي کتاب هستند.

کتاب حاضر نه تنها مي‌تواند مورد استفاده کارشناسان و متخصصان جنگ‌هاي رواني ـ اطلاعاتي قرار گيرد، بلكه براي آن دسته از افرادي که به آگاهي يافتن از توسعه شبكه‌هاي تروريستي و تکنولوژي شبکه‌اي علاقه‌مند هستند، جذاب و كاربردي خواهد بود.